Nismo u karanteni, ali mnogi rade od doma i preporučeno je izbjegavati ili barem smanjiti socijalne kontakte. Zato je baš pravo vrijeme da se posvetimo svim onim hobijima kojima se inače ne stignemo baviti, filmovima koje nismo stigli pogledati i knjigama koje nismo stigli pročitati… Zato smo za vas izdvojile naše najčitanije blogove u proteklih nekoliko mjeseci koje smo grupirale u 3 teme:
1) Komunikacija i coaching
2) Retorika i prezentacija
3) Leadership
Danas počinjemo s prvom temom Komunikacija i coaching. Uživajte u čitanju! 🙂
Dobar, loš, uvrijeđen
Nekako se uvijek dogodi da se u isto vrijeme i privatno i poslovno u kratkom vremenu ponovi isti obrazac nekog ponašanja.
U zadnjih dva mjeseca to je tema uvrijeđenosti.
Najprije su na radionici prodaje polaznici u središte problema kao „teškog korisnika“ opisali sljedeću situaciju…
Kada odustati?
Ima tako nekih događaja u životu koji nas resetiraju, rastave na sastavne dijelove, vrate na početne postavke općeg smisla života, rada, postojanja. Prošli tjedan bilo je nekoliko takvih događaja…
Dva puta ka sreći – Koji je Vaš?
Vječno pitanje – što je sreća? Pitanje je to na koje su pokušali odgovoriti brojni filozofi, književnici, pjesnici, teolozi, filozofi, psiholozi. Pitanje kojim se bavimo svi, svakodnevno. No, postoji velika razlika između radosti, sreće i zadovoljstva. O razlici između ovih pojmova pisao je prof. Phillip Mayring s Univerziteta u Klagenfurtu, koji kaže da su, za razliku od zadovoljstva, radost i sreća kratkotrajna, intenzivna stanja dobrog raspoloženja izazvana nekim događajem ili situacijom…
Autentičnost
Autentičnost – riječ koju u zadnje vrijeme sve više čujemo. Rekla bih, buzzword u svijetu društvenih mreža, enormne dostupnosti informacija, svijetu imitacije, shareanja postova, svijetu u kojem se više niti zna niti propitkuje izvor, nego se sve stihijski prenosi, imitira, „forwardira“ tako da više niti ne znamo tko je izvor neke informacije ili stava. Ipak, unatoč tome, autentičnost postaje sve traženija roba…
Budi savršena
… Da, ljudi moji, moramo prestati razmišljati da “nije samo dobro kad je savršeno, nego kad je dovoljno dobro,” kaže i Kristina Ercegović u svom blogu. Kriteriji koje si postavljamo postaju samo viši. Učenju nikad kraja. A ono što je najgore je što je u pozadini ovog stremljenja neprihvaćanje sebe, a to vodi to trajnog nezadovoljstva svojim životom i dosadašnjim postignućima…